İmar Planları da Onaylanan Demirağ OSB’nin Altyapı İşleri Başlıyor

Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Toplantısı Osmanağa Konağı’nda yapıldı.
Toplantıya; Valimiz Davut, Sivas Milletvekili ve TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma, Turizm Komisyonu Başkanı M. Habib Soluk, Belediye Başkanı Sami Aydın, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı H. Osman Yıldırım, OSB Müdürü Bekir Sıtkı Eminoğlu ile diğer kurul üyeleri katıldı.
Toplantı da Sivas merkeze 25 km mesafede Kovalı Mevkiinde 814 hektar alana kurulan Demirağ Organize Sanayi Bölgesi için hazırlanan alt yapı projeleri yönetim kurulu üyelerince imzalanarak onaylandı. İlimize kazandırılacak olan II. OSB’nin altyapı projelerinin Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca da onaylanmasının ardından yapılacak olan ihale ile bölgenin yol, su, elektrik, iletişim doğalgaz ve kanalizasyon gibi alt yapı işlerinin inşaatlarına başlanacak.
2015 yılında imar planı yapılan Demirağ Organize Sanayi Bölgesine ‘Lojistik Merkez’de dahil edilmişti.  Demiryolu hattı da bulunan II. OSB’nin 12.03.2018 tarihinde de Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca planları onaylanmıştı. Alt yapı projeleri de hazırlanarak yönetim kurulu üyelerince onaylanan ve bakanlık onayına sunulan projelerin bakanlık tarafından da uygun görülmesinin ardından ihale gerçekleştirilecek ve yapım işine çıkılacak. Altyapı inşaatının ardından da yer talebinde bulunan ve yer tahsisi yapılan firmalar inşaatlarına başlayarak, üretime geçebilecekler.
Demirağ Organize Sanayi Bölgesi’nde onaylı imar planına göre 226 adet sanayi parseli bulunurken, parsellerin ise sanayicilere tahsis edilmesine devam ediliyor. 
Bu yazı için yorumlar kapalı.