Demirağ Osb’nin Altyapı İşlerinin Protokolü İmzalandı

Sivas Milletvekili ve TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma, Turizm Komisyonu Başkanı M. Habib SOLUK, Demirağ Organize Sanayi Bölgesi’nin altyapı işlerine ait Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından imzalanmış protokolü getirdi.

Sivas merkeze 25 km mesafede Kovalı Mevkinde 814 hektar alana kurulan Demirağ Organize Sanayi Bölgesi için hazırlanan alt yapı projeleri yönetim kurulu üyelerince imzalandı. Hazırlanan protokol Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı adına Müsteşar Dr. Veysel YAYAN’ın imzası ile yürürlüğe girdi. Altyapı protokolünün onaylanması ile birlikte yapılacak olan ihale sonucu bölgenin yol, su, elektrik, iletişim doğalgaz ve kanalizasyon gibi işlerinin inşaatlarına başlanacak.

İlimizin 1997 yılından bu yana gündeminde olan ancak girişimlere rağmen bir süre askıda kalan proje başlatıldı. II. OSB için 2015 yılında bölgenin imar planı yapılarak alana ‘Lojistik Merkez’de dâhil edilmişti. Demiryolu hattı da bulunan II. OSB’nin 12.03.2018 tarihinde de Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca planları onaylanmıştı. Alt yapı projeleri de hazırlanarak bakanlık onayına sunulan ve onaydan çıkan projeler için İl Özel İdaresine gönderilen ödenekle birlikte ihale gerçekleştirilecek ve yapım işine çıkılacak. Altyapı inşaatının ardından da yer talebinde bulunan ve yer tahsisi yapılan firmalar inşaatlarına başlayarak, üretime geçebilecekler. Demirağ Organize Sanayi Bölgesinin hayata geçmesinde her türlü desteği sağlayan Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM’a, Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet YILMAZ’a, Milletvekilimiz Habib Soluk beyefendi ve ilimiz milletvekillerine, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bürokratlarına, tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

Demirağ Organize Sanayi Bölgesi’nde onaylı imar planına göre 226 adet sanayi parseli bulunduğunu hatırlatan Sivas Milletvekili M. Habib Soluk ise parsellerin sanayicilere tahsis edilmesine devam edildiğini ifade etti. Soluk, Demirağ OSB’nin yatırımcılara ve istihdama büyük katkı sağlayacağını kaydederek; “Acele kamulaştırma ve yerelde ihale etme yetkisi verilmesinde büyük katkıları olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a, Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM ile Milli Eğitim Bakanımız İsmet YILMAZ ve milletvekili arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Bu yazı için yorumlar kapalı.